KURUMSAL
HAKKIMIZDA
ÜRÜNLER
ÇEŞİTLER
HİZMETLERİMİZ
ATIK YÖNETİMİ
REFERANSLARIMIZ
MÜŞTERİLERİMİZ
BELGELERİMİZ
LİSANSLAR
İLETİŞİM
ULAŞIM

KURUMSALHakkımızda


  Kahraman Hurda Metal geri kazanım sektöründe faaliyet göstermek üzere 1976 yılında Zübeyir Kahraman tarafından kurulmuştur. Ülkemiz ekonomisinin geri kazanım doğrultusunda gelişmesi maksadıyla başta hurda metaller ve ambalaj atıkları olmak üzere her türlü hurdanın alım ve satımı faaliyetini sürdürmektedir. 2004 yılında Kahraman Hurda Metal ve Nakliye Tic. Ltd. Şti. olarak kurumsal kimliğe adım atan şirketimiz, Ergene ilçesi Sağlık Mahallesi'nde 1000 m2’si kapalı olmak üzere toplamda 7500 m2 alanda, donanımlı profesyonel kadrosuyla çevre konusunda yaratıcı çözümler geliştirerek yıllardır çalışmakta olduğumuz firmalara hizmet vermektedir. Şirketimiz 2872 Sayılı Çevre Kanunu’na bağlı olarak 24.06.2007 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan “Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda “Toplama Ve Ayırma Tesisi Lisansı” alarak 2008 yılından itibaren ambalaj atıklarını toplama ve ayırma yetkisine sahiptir. Yine 2011 yılında "Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği" hükümleri doğrultusunda Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma İzin Belgesi alarak her türlü metal hurdayı lisanslı alma hususunda firmalara hizmet vermektedir.

   2012 yılında Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi'nde 1500 m2 kapalı alan ve 6300 m2 açık alan olmak üzere toplam 7800 m2 alanda faaliyet göstermek üzere yeni şubesini açan şirketimiz burada 2013 yılından bu yana Tehlikesiz Atıkları Toplama Ayırma İzin Belgesi ile faaliyetini sürdürmektedir. 2015 yılında ise yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan "Hurda Metal/ÖTA İşleme Tesisi" lisansı alarak hurda metal sektöründe öncülerden olmuştur. Diğer taraftan "Tehlikesiz Atık Geri Kazanım Tesisi" lisansı alarak atık kablo kırma tesisi faaliyete alınmıştır. Ayrıca Ambalaj Atığı Geri Kazanım Tesisi Lisansı alan işletmemiz metal ambalaj atıkları ve ahşap palet üzerine geri kazanım faaliyeti sürdürmektedir.   

Misyonumuz

 

   Çevresine ve ülkemiz ekonomisine sağladığı büyük katkılarla büyümeye devam eden şirketimiz, hizmetlerimiz ve yüksek iş ahlakı ile müşterilerinin ilk tercihi olmasının yanısıra Güvenirlilik, yüksek sorumluluk duygusu, gelişim inancı, kalite bilinci ve deneyim gibi değerlere sahiptir.    


Vizyonumuz

 

   Geri kazanım sektöründe doğru teknolojiler  ile çözümler sunan, teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, hizmet sunduğu firmaların memnuniyetini en üst düzeyde tutan, atık üreticilerinin birinci derecede tercih ettiği bir şirket olmak.